Norwegian Air Shuttle presenterar bokslutskommuniké torsdagen den 11 februari, 2010
Tid 11 Februari 2010 08:30 – 09:30
Plats Thon Conference Vika Atrium, Munkedamsveien 45, Oslo, Norway
Tid 11 Februari 2010 08:30 – 09:30
Plats Thon Conference Vika Atrium, Munkedamsveien 45, Oslo, Norway
Norwegian etablerades 1993 men lågprisbolaget med Boeing 737-plan började flyga 2002. Ända sedan dess har vårt fokus varit att erbjuda smarta och bra resor till låga priser.
Norwegian har utsetts till Europas bästa lågprisbolag sex år i rad av Skytrax och lojalitetsprogram Norwegian Reward har utsetts till ”Flygbranschens bästa lojalitetsprogram i Europa/Afrika” under Freddie Awards i USA. Sedan 2012 har Norwegian fått över 55 priser och utmärkelser för bolagets produkter, service och nyskapande inom flygbranschen.
Under 2019 blev Norwegian det första flygbolaget att underteckna FN:s program för klimatåtgärder och förpliktade sig därmed att bli klimatneutralt innan 2050.
Norwegian erbjuder prisvärda flygresor med utmärkt kvalitet i Norden och till viktiga destinationer i Europa.
För mer information, vänligen besök www.norwegian.com